POMÁHÁME ONLINE PROJEKTŮM CHYTIT VLNU
A ODRAZIT SE ODE DNA

V DIGITÁLNÍCH VODÁCH JAKO DOMA

15+ let za e-kormidlem

ŘEŠÍME ON-LINE PROJEKTY
jako funkční celky

Začínáte podnikat na internetu a plavete v tom? Utápíte desetitisíce ve webu, který nepřináší výsledky? Jde váš e-shop pomalu, ale jistě ke dnu?

Ať už jste v online nováčky nebo ostřílenými námořníky, jsme připraveni vytáhnout vás z louže.

Podnikání na internetu ještě nikdy nebylo dostupnější…, a zároveň komplexnější.

K úspěchu v online světě už ani zdaleka nestačí jen na pohled hezký web. Silná konkurence a nekompromisní boj o stále náročnějšího zákazníka, nepředvídatelné nákupní chování a spletité konverzní cesty, přehršel marketingových a prodejních kanálů, v nichž je jen obtížné se zorientovat… to jsou jen některé z překážek, kterým dnes online byznysy čelí.

V e-commerce, marketingu a retailu se pohybujeme už více než 15 let. Jsme v nich jako ryby ve vodě, a tak nás jen tak něco nepřekvapí.

S čím dokážeme pomoci?

 • Rozjezd podnikání na internetu, se kterým si nevíte rady

 • Nerentabilní e-shop, který prodává méně, než byste potřebovali

 • Nefunkční web, který přivádí minimum nových klientů

 • Stagnující online byznys, který neroste podle vašich představ

 • A mnohem víc

Jak dokážeme pomoci?

Zaručený recept na úspěch v digitálních vodách neexistuje, a proto ke každému projektu přistupujeme 100% individuálně.

 • Analyzujeme situaci

 • Identifikujeme a pojmenujeme problém

 • Najdeme vhodné řešení

 • Nasadíme ho a ověříme, že skutečně funguje

 • Máme hotovo! Anebo ne?

S našimi klienty rádi pracujeme dlouhodobě a zjistíme-li, že jsme na stejné vlně, stojíme po jejich boku často i několik let: od jejich prvních krůčků v online světě třeba až po úspěšnou expanzi do zahraničí.

Na problémy pohlížíme komplexně a strategicky, využíváme celou škálu online nástrojů a kanálů a vždy hledáme nové cesty k dalšímu růstu, ať už pro váš byznys znamená cokoliv.

Zakládáme si na osobních setkáních: naše klienty chceme poznat nejen po obchodní, ale i lidské stránce.

Co děláme jinak než ostatní?

 • K projektům přistupujeme individuálně.

 • Na problémy nahlížíme komplexně.

 • Nehádáme a nedomníváme se, analyzujeme a vycházíme z „tvrdých“ dat.

 • Přemýšlíme a jednáme strategicky.

 • S klienty pracujeme dlouhodobě, jsou pro nás lidmi, ne čísly na fakturách.

Pro každého klienta a projekt sestavujeme jedinečný návrh řešení.
Přečtěte si, co jsme udělali pro Lampglas.

JAKO FÉNIX Z POPELA:
Ze šperkařů beze jména úspěšnou značkou s milionovými obraty

Před 3 lety se české šperkařské firmě obrátil svět vzhůru nohama. Vinou pandemie přišla o veškerý odbyt a po bezmála 30 letech v oboru spadly její prodeje doslova na nulu. V Česku, které šlo z jednoho lockdownu do druhého, značku nikdo neznal a motivace nakupovat luxusní zboží byla na bodu mrazu. O 30 měsíců později se Lampglas chlubí milionovými měsíčními obraty, úspěšnou novou kolekcí, která trhá rekordy, a stále se rozrůstající skupinou fanoušků, pro něž se stala doslova lovebrandem.
Zajímá vás, jak jsme firmě pomohli dostat se na výsluní?

6 měsíců

doba návratnosti vstupní investice

105 %

meziroční nárůst obratu (2022)

8x

překonán plán zisku (2022)

EMPATIE JE NAŠE DRUHÉ JÁ.
Dokážeme vám, že vás pochopíme.

Aby váš online projekt mohl slavit skutečný úspěch, je třeba ho správně uchopit… a pochopit. Proto už na první schůzku s vámi připlujeme patřičně vyzbrojeni: ne harpunou, ale empatií a schopností naslouchat, kterými jsme proslulí. Ať už vyrábíte svařovací drát, nebo prodáváte kosmetiku pro mileniály, budeme o vašem podnikání chtít vědět první poslední.

V ČEM SE TOPILI
naši klienti
a jak jsme jim s tím pomohli

VÝJIMEČNÝ PRODEJNÍ KONCEPT
na pražském letišti

Možnost podílet se na jedinečném projektu udržitelné prodejny na Letišti Václava Havla v Praze pro nás byla velká pocta. Dostali jsme příležitost realizovat se na něm od samého jeho zrodu a ovlivnit tak celou řadu věcí, což už v pozdějších stádiích bývá nepoměrně složitější. 

V čem klient plaval:
Jak komunikovat originalitu celého konceptu
a jednotlivých značek zastoupených ve své nové bezcelní prodejně


Marketingová komunikace na rušném letišti, kde lidé tráví před odletem nebo po přistání jen omezenou dobu, má svá úskalí, která ještě znásobila turbulentní doba v průběhu a po skončení pandemie. Bylo třeba vymyslet, jak potenciálním zákazníkům rychle a efektivně předat informace o nové prodejně, vysvětlit jim její koncept a představit jednotlivé značky a jejich produkty.

ROZSÁHLÝ PROJEKT
ekologických novostaveb

Na developerských projektech pracujeme poměrně často: hledali jsme řešení pro ostravský rezidenční projekt Koblov Vrchy, pražský projekt Astrid, bydlení u Přelouče v Nové Třešňovce, Medlešické domy a nedávno také projekt 60 moderních novostaveb Zelené Doubravice na okraji Pardubic.

V čem klient plaval:
Jak znovu rozjet prodej nových domů, který se vinou krize na realitním trhu v roce 2022 zcela zastavil

Protože až do roku 2022 se novostavby v Zelených Doubravicích prodávaly téměř bez podpory, nebyl důvod budovat značku, sbírat data o klientech, vytvářet databáze kontaktů, řešit výkonnostní marketing nebo funkčnost aktuálního webu. Museli jsme vymyslet, jak prodej podpořit, jaké kanály k tomu použít a na jaké cílové skupiny mířit.

NEJVĚTŠÍ VÝROBCE svářecího drátu na světě

Výrobní závod ESAB CZ je součástí americké korporace a největší producent přídavných svařovacích materiálů na světě. Ve východočeském Vamberku pro něj v mnoha různých pozicích pracuje na 600 lidí, a tak je jasné, že chce být firma vnímána jako velký a žádaný zaměstnavatel. A to byl náš úkol.

V čem klient plaval:
Jak v regionu získat pověst silného zaměstnavatele, pro kterého se vyplatí pracovat


ESAB jako korporace svůj web sice má, a to i v češtině, komunikace na něm se ale odvíjí převážně obchodním směrem. Pro účely budování pověsti firmy na trhu práce (tzv. employer brandingu) byl web ale zcela nevyhovující, a proto bylo třeba navrhnout a postavit nový, určený speciálně pro ESAB CZ.

Děkuji Vám za spolupráci, ze které jsem nadšený. Pomohli jste mi zlepšit webové stránky a celkovou komunikační strategii firmy. Nejvíce jsem oceňoval příkladnou profesionalitu, osobní a proklientský přístup. Je vidět, že Vám na úspěchu klienta opravdu záleží. Spolupráci s Vámi doporučuji svým známým.

Libor Illek Developer Zelené Doubravice

DALŠÍ KLÍČOVÉ
reference

+ 35 dalších projektů

POTŘEBUJETE TAKÉ POMOCT
s vaším online projektem?

Nechejte nám na sebe kontakt...

...a my se vám nejpozději následující pracovní den ozveme. Na nic nečekejte, vyplňte formulář nebo rovnou pište či volejte Dagmar.

Dagmar Korbová
e-mail: dagmar@oktopusy.cz
mobil: +420 737 006 207

Řekněte nám prosím něco o sobě a v krátkosti popište i váš projekt.